نتیجه تصویری برای ‪INFO‬‏

براساس جلسه برگزار شده  پایان سال 1397 در مجمع قوه قضاییه ،نهایتا مقرر شد که دیه یک مرد مسلمان در سال 1398 270 میلیون تومان برای ماه های غیر حرام باشد که البته به طور طبیعی یک سوم همین مبلغ برای ماه های حرام به این مبلغ اضافه می شود.

بر اساس گفته ها دیه یک مرد مسلمان در سال جدید 270 میلیون تومان برای ماه های غیر حرام و 360 میلیون تومان برای ماه های حرام ( محرم ، رجب، ذی القعده، ذی الحجه) می باشد.

بنابر این مبلغ دیه در ماه های حرام سال 98 نسبت به سال 97 ، سی ونه میلیون تومان و این مقدار در ماه های حرام سال 98 نسبت به سال 97، پنجاه و دو میلیون تومان افزایش پیدا می کند.

ماه های حرام کدامند؟

ماه های حرام شامل 4 ماه قمری محرم ، رجب، ذی القعده،ذی الحجه می باشد،اگر دیه ماه غیر حرام را با یک سوم مبلغ آن جمع ببندیم،مقدار دیه ماه های حرام بدست خواهد آمد که این مقدار 360 میلیون تومان می باشد.

تاثیر افزایش نرخ دیه بر بیمه شخص ثالث

با افزایش نرخ دیه ، حداقل تعهدات مالی شرکت های بیمه در رشته شخص ثالث ، 9 میلیون تومان در سال 98 می شود و در صورت بروز حادثه مالی در شرایط زیر، نیازی به گزارش مقامات انتظامی و کروکی پلیس نیست.

1-خسارت مالی رخ داده تا مبلغ 9 میلیون تومان باشد.

2-هر دو طرف دارای گواهینامه باشند.

3-خسارت جانی اتفاق نیافتاده باشد.

همچنین با تغییر مقدار دیه، سقف ارزش خودروهای غیر متعارف در سال 98 مبلغ 180 میلیون تومان است.قابل ذکر است که خودروهای غیر متعارف خودروهایی هستند که ارزش آنها بیش از نصف دیه آن سال باشد که در صورت داشتن خسارت،قاعده نسبی در مورد آنها اعمال می شود.

درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر با گروه مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

 


بیمه ایران نمایندگی نوبنیاد منبع : بیمه ایران نمایندگی نوبنیاد |اطلاعیه اعلام نرخ دیه سال 1398
برچسب ها : حرام ,میلیون ,تومان ,مبلغ ,مالی ,افزایش ,میلیون تومان ,تومان برای